piaulau-gou.com.pl

piaulau-gou.com.pl

psy bernardyny

psy bernardyny

Te trzy rodzaje Pudle

Pudle są podzielone na trzy różne odmiany, standard, miniatura i zabawki. American Kennel Club, czołowy autorytet w dziedzinie ras psów, wyznacza odmian pod względem wielkości. Standardowe pudle muszą mieć ukończone 15 cali w najwyższych punktach ramionach. Miniaturowe pudle są zdefiniowane jako 15 cali lub mniej przy najwyższego punktu na ramionach i ponad 10 cali. pudle z zabawkami musi mierzyć 10 cali lub mniej przy najwyższego punktu na ramionach.

Standardowy pudel była najwcześniejsza odmiana tej rasy psów. Została wyhodowana w celu aportowania ptactwa wodnego dla myśliwych. Nazwa „Pudel” został najprawdopodobniej pochodzi od niemieckiego „pudelin”, co oznacza, splash w wodzie.

Wielu ludzi myśli o pudel cięcia jako coś wynalazł dla rozpieszczonych mniejszych psów pojawiać się słodkie, ale to było rzeczywiście wynalazł dla standardowego pudla w swojej oryginalnej pracy jako retriever wody. Tylna futra został odcięty, aby pies w stanie pływać lepiej, podczas gdy włosy klatki piersiowej pozostały nietknięte, aby chronić swoich najważniejszych organów w zimnej wodzie. POM na ogonie i dziobu na głowie były wykorzystywane do pomocy myśliwych znaleźć i zidentyfikować swoje psy w wodzie.

Wielkość standardowego pudla stało się przydatne w wielu innych możliwości, jak również. Pudle zostały przeszkolone jako psów przewodników, psów wojskowych, psy stróżujące, psy, a nawet koszyka sanki dogs.Prince Rupert Renu, kuzyn Karol I Stuart, mówi się, że miał białą standardowego pudla o imieniu Boy, którego wziął pod walki z nim, a który zmarł w 1644 roku w bitwie pod Marston Moor. Cesarz Napoleon wspomniał w swych wspomnieniach standardowego pudla, który zginął w bitwie pod Marengo. Podczas II wojny światowej, w Stanach Zjednoczonych, standardowe pudle były stosowane do ochrony roślin obronne, instalacje wojskowe i wybrzeży.
Artykuł napisany przez: