piaulau-gou.com.pl

piaulau-gou.com.pl

grzywacz chinski miniaturka

grzywacz chinski miniaturka

Rasy z tych tylnych łap rosy pazury jednak szczątkowe mogą być one są bliżej pod tym względem co najmniej do starożytnego przodka niż psiej albo Dingo lub wilka. Dlaczego ten powrót do pierwotnego stanu miało miejsce?

Odpowiedź tkwi w procesie znanym jako neotenii – przetrwania infantylnych cech u dorosłych zwierząt. To, co stało się z psami w ciągu 10000 lat ich hodowli kontrolowanej przez człowieka.zabiegi zaffiro Mają w efekcie stają się młodociane wilki. Można je hodować, ale zachowują wiele swoich młodych zachowań, takich jak zabawy i posłuszeństwa wobec pseudo-rodzica – ludzkiego właściciela. zachowują one również liczbę młodych anatomicznych, takich jak dyskietki uszu widoczne w wielu ras obecnie.

Utrzymanie dodatkowych rosy pazury jest częścią tego procesu. Możemy być hodowane szereg coraz bardziej ekstremalnych cech w różnych współczesnych ras, ale pod innymi względami są bardziej prymitywne niż wysoko wyspecjalizowanej wilk, z którego zostały one wszystkie pochodzą. Innymi słowy, kiedy przystąpił do przekształcania wilka do psa okazało zegar do tyłu oraz do przodu.

Ciekawostką jest, że pies-hodowcy intuicyjnie czują, że coś jest nie tak z rosy pazury i doradzić, że powinny one być usunięte, kiedy szczenięta są trzy do sześciu dni. Uznają ją jako „unspecializing trendu ‚i popraw. Pretekstem jest podane, że jeśli te szczątkowe pazury mogą pozostać, mogą one zostać złapany w zaroślach i podarte. Mając na uwadze, że są na wewnętrznej stronie nogi i nad ziemią, jest to dość mało prawdopodobne, wypadkowe i trywialna wymówka, ale nieświadomość chęć „Zawęź ‚nogi psa jest wystarczająco silny, aby przeoczyć. (Z wyjątkiem niektórych specyficznych ras, takich jak Briard i kwiaciarnia gdańskPirenejski pies, gdzie tylnych nóg rosy pazury muszą być przechowywane zgodnie z normami rasy).

Artykuł napisany przez: https://adwokat-cichocka.pl/sprawy-karne/