piaulau-gou.com.pl

piaulau-gou.com.pl

grzywacz chinski jak karmic

grzywacz chinski jak karmic

Jakie witaminy Czy psy potrzebują

Nie ma wątpliwości, że psy potrzebują pożywienia jak każde inne zwierzę. Bez tych kluczowych składników odżywczych, będą doświadczać niższą jakość życia i, najprawdopodobniej, zmniejszoną żywotność też. W tym artykule powiem wam najważniejsze witaminy, że pies potrzebuje w swojej diecie, aby zapewnić zdrowe i długie życie. Weźmy bliżej teraz.

Jak w każdej innej rzeczy żywej, psy potrzebują witamin w celu wykonywania wszelkiego rodzaju funkcji życiowych organizmu. Z wyjątkiem kilku, najczęściej pochodzą z diety. Oto najważniejsze z nich.

Witamina A

Jest to niezbędne dla dobrego wzroku i skóry, zdrowej sierści. Występuje naturalnie w wielu produktach spożywczych, ale jest szczególnie bogaty w oleje z wątroby ryb i wątroby.

Witamina B1 (tiamina)

grzywacz chinski jak karmic

Brak tej witaminy może być krytyczny ze względu na wpływ na obwodowy układ nerwowy i układ sercowo-naczyniowy. Mimo że zwykle występuje w niewielkich ilościach, jest bardzo bogaty w wiele różnych rodzajów żywności tak zróżnicowana dieta zwykle gwarantuje, że Twój pies dostanie dosyć. Ziarna są dobrym źródłem tiaminy, ale wiele psów jest uczulony na to. Innym dobrym źródłem jest mięso wieprzowe.

Witamina B2 (ryboflawina)

Jest to potrzebne dla wielu różnych procesów komórkowych, zwłaszcza metabolizm. Eksperymenty na psach wykazały, że prowadzi ona do łuszczenie skóry, wypadanie włosów, osłabienie i niezdolność do kandydowania. To może doprowadzić do śmierci z powodu niewydolności serca. Na szczęście, można je znaleźć w wielu różnych produktach spożywczych, takich jak mięso, ryby, jaja i niektórych warzywach. Może być również w produktach mlecznych, ale jest to mniej przydatne w wielu psy są uczuleni na nich.

Witamina B3 (niacyna)

Niedobór niacyny prowadzi do różnych objawów i ostatecznie śmierci.
Artykuł napisany przez: