piaulau-gou.com.pl

piaulau-gou.com.pl

grzywacz chinski hodowla

grzywacz chinski hodowla

Pierwsze swoim psem o stałym Jest to słuszne

Lekarz weterynarii powinien zainicjować dyskusję na temat Sterylizacja lub sterylizacja w czasie swojej pierwszej wizyty, miesięcznym wyprzedzeniem rzeczywistej operacji. Jeśli on lub ona nie, to zapytać. Gdy szczeniak jest bardzo młody, to dobry czas, aby zacząć myśleć o tym, czy chcesz wykastrować dj na wesele świętokrzyskie i małopolska lub wysterylizować swoje zwierzę na opiekę zdrowotną prewencyjne, kontroli urodzeń i uniknąć pewnych potencjalnie niepożądanych zachowań.

Wielu hodowców oferuje wysokiej jakości szczenięta domowych do sprzedaży z zastrzeżeniem, że psy są wykastrowane lub wysterylizowana, gdy osiągną odpowiedni wiek. Jest to sposób hodowcy z ubezpieczenia poprawę rasy, tylko o umożliwienie wysokiej jakości psy do reprodukcji. Ty, oczywiście, że Twój szczeniak jest absolutnie doskonały. I to jest – dla Ciebie, i jako zwierzę domowe, ale być może nie jako wzór dla przyszłych członków swojej rasy.

grzywacz chinski hodowla

Prawdopodobnie najlepszy powód, aby mieć swój żeński wysterylizowana, podczas gdy ona jest młoda (większość weterynarzy zaleca wieku do sześciu miesięcy) jest na jego rzecz zdrowia. Rak gruczołu sutkowego jest znacznie bardziej powszechne, w unspayed (nieuszkodzoną) samicy. Jeśli Twój szczeniak jest wysterylizowana przed jej pierwszym biegu (co sześć miesięcy, na przykład), jej ryzyko zachorowania na nowotwór piersi jest znacznie zmniejszona. Szanse są nadal na jej korzyść, choć zmniejszona, jeśli jest ona wysterylizowana po jej pierwszym ciepła. Ale jeśli czekać aż do osiągnięcia dojrzałości, powiedzmy po jej drugiej lub trzeciej ciepła, operacja nie spowoduje zmniejszenie jej ryzyko zachorowania na raka piersi. Z tego powodu ważne jest, aby mieć ją wysterylizowana we wczesnym okresie życia.

Inne powody? Sama operacja, całkowite usunięcie macicy i obu jajników jest zwykle szybsze i mniej krwotoczne u niedojrzałych samic, więc ryzyko powikłań jest zmniejszona.
Artykuł napisany przez: